Du er her: bkk.no » Jobb og karriere » Trainee » De unges nettverk
UNG i BKK gir ansatte under 35 muligheten til å bli bedre kjent på tvers av konsernet.
BKK er et stort konsern med mange medarbeidere, også mange under 35 år. Den økende andelen yngre ansatte i selskapet førte til at nettverket UNG i BKK ble opprettet i 2008 for at de yngste i konsernet skulle få sjansen til å bli bedre kjent på tvers av avdelinger og arbeidssted.
Viktig nettverk
- Vår viktigste funksjon er å være med på å få alle ansatte til å trives i BKK. Ved å være medlem i Ung i BKK får man en fin mulighet til å møte andre BKK-ansatte på sin egen alder, som man kanskje ikke treffer ellers i jobbsammenheng, Det å skaffe seg et kontaktnettverk på tvers av avdelinger og divisjoner er viktig i jobbsammenheng, både for den ansatte og for BKK, sier Thomas Utne Skovdahl, leder og en av syv i styret.
Sammen med de seks andre styremedlemmene inviterer han den yngre garde i BKK med på ulike ekskursjoner til land og til vanns, samt arrangerer foredrag, felles middager og andre sosiale tilstelninger.
Fornøyde medlemmer
- I 2012 viderefører vi tradisjonen med Skidag og Sommerfest, i tillegg til at det kommer andre spennende arrangementer, sier Thomas, som til dagen jobber som energimontør i BKK Nett.
I dag er 170 medarbeidere med i UNG i BKK, og Thomas og de andre i styret har hittil bare fått positive tilbakemeldinger på iniativet.
- Alle jeg har snakket med er veldig fornøyde med våre arrangementer og samholdet det skaper blant medlemmene.